Inschrijven Nieuwsbrief
Spanje VIVAndalusia

Méér dan 2.000 pagina's informatie over Andalusië

IN HET NIEUWS UIT ANDALUSIË VIND JE ALTIJD IETS INTERESSANTS EN SPANNENDS OM TE LEZEN!

nieuws

España is anders

ESPAÑA IS ANDERS

ESPAÑA IS ANDERS

EEN GRAPPIGE, ANEKDOTISCHE INTRODUCTIE VAN SPANJE,
DE SPANJAARDEN EN HET SPAANS

auteur: Guirillermo Lx.

España is anders: “Wat is een tarzannetje? En wat heeft Soft Ketchup met de Nederlandse taal te maken? En is de onvoltooid volledig overbodige tijd? Wat zijn voetgangersvliegvelden? Wat bedoelen Spanjaarden als ze zeggen dat ze van de bedorven melk zijn? En wat is de licht-lelijkheid theorie?
Je komt er in dit boek achter dat je in Spanje gecontracteerd kan worden als koelkast, dat dubbelparkeren een oplossing en geen probleem is en dat het Spaanse openbaar vervoer en de infrastructuur beter zijn dan in Nederland. Tevens zul je zien welk beeld de Spanjaarden van ons, Noord-Europeanen, hebben.
In dit boek wordt op een grappige en anekdotische manier beschreven wat je nog niet wist van Spanje, de Spanjaarden en het Spaans. Een aanrader dus voor iedereen die met Spanje in aanraking komt: de expat, de emigrant of pensionado, de Erasmus-student of de regelmatige vakantieganger. Je zult antwoorden krijgen op al je vragen, vooral de nog niet gestelde.”

VERKRIJGBAAR BIJ WWW.REIS-BOEK.NL
ONZE BEOORDELING: ****
Misschien boeien deze berichten u ook?
17 februari 2026
Arco del Cobertizo: Middeleeuwse toegangspoort in Alhaurín el Grande (Málaga)

De Arco del Cobertizo is een twaalfde-eeuwse Moorse boog die vroeger de hoofdingang vormde van de versterkte stad. Dit stukje middeleeuws erfgoed staat nog altijd rechtop in het centrum van Alhaurín el Grande, provincie Málaga, vlak naast de Iglesia de la Encarnación in de wijk Bajondillo. De boog maakte deel uit van de stadsmuur die destijds het dorp beschermde tegen indringers.

Lees Meer
16 februari 2026
Paraje Natural de la Desembocadura del Guadalhorce Málaga

Even buiten Málaga stad ligt een bijzonder stukje natuur: de monding van de Guadalhorce. Dit natuurgebied van 122 hectare strekt zich uit tussen de twee laatste armen van de rivier, vlak voor ze de Middellandse Zee bereiken. Een mix van lagunes, rivieroevers en zandstranden zorgt voor een afwisseling waar planten en dieren het hele jaar door hun plek vinden.

Lees Meer
15 februari 2026
Spaanse vuur in je pastakom

Pasta Italiaans? Klopt. Chorizo Spaans? Check. Samen in één pan? Dát is pas een culinaire clash die werkt. Deze penne alla vodka met chorizo haalt het beste uit twee keukens en gooit het in een romige tomatensaus waar je vingers bij aflikt. De pikante worst geeft de klassieke vodkasaus precies die extra bite die je niet wist dat je nodig had.

Lees Meer
  • tickets-flamenco
  • tickets-alhambra
  • tickets mezquita catedral córdoba
  • tiquets-caminito
booking.comTuisunwebtransaviaSunny Carstransaviaparkoseat drink & more

Waar verblijven in Andalusië?

Wij kunnen u deze hotels, b&b's en villa's aanbevelen. Of bij onze partners vind je zeker een geschikte accomodatie. Klik op onderstaande banners.
Misschien boeien deze berichten u ook?
14 maart 2024
Blas Infante: vader van het Andalusische nationalisme

Blas Infante wordt gezien als de vader van het Andalusische nationalisme vanwege zijn inzet voor de culturele en politieke belangen van de regio. Zijn leven en werk hebben een blijvende invloed gehad op de identiteit van Andalusiërs en blijven een inspiratie voor velen die streven naar autonomie en erkenning binnen Spanje.

Lees Meer
14 mei 2023
DE VERBORGEN PIRATENSCHAT VAN CABO DE GATA

Cabo de Gata, een beschermd kustgebied in Almeria, Spanje, is beroemd om zijn prachtige stranden en schilderachtige baaien. Maar achter zijn natuurlijke schoonheid schuilt een fascinerend geheim - de legende van een verborgen piratenschat. Volgens de volksverhalen verborg een sultan een immense schat in een onderwatergrot bij Cabo de Gata om deze te beschermen tegen christelijke plunderaars. Tot op de dag van vandaag is de schat niet gevonden, wat een sfeer van mysterie en aantrekkingskracht toevoegt aan dit opmerkelijke gebied.

Lees Meer
15 februari 2026
Spaanse vuur in je pastakom

Pasta Italiaans? Klopt. Chorizo Spaans? Check. Samen in één pan? Dát is pas een culinaire clash die werkt. Deze penne alla vodka met chorizo haalt het beste uit twee keukens en gooit het in een romige tomatensaus waar je vingers bij aflikt. De pikante worst geeft de klassieke vodkasaus precies die extra bite die je niet wist dat je nodig had.

Lees Meer

VIVA Spanje - Vakantie, Reizen en Genieten
in Andalusië en de rest van Spanje

Vind je deze site leuk?
Inschrijven Nieuwsbrief
Info Casa VIVAndalusia
Vragen of Tips
Hier adverteren
Disclaimer
Spanje VIVAndalusia
Copyright © 2026 logiKa
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram