Tussen de dorre vlaktes van Granada ligt Alcudia de Guadix, een dorp dat z’n eigen microklimaat heeft. Vochtig, groen en verrassend fris. Hier groeien bomen waar je elders alleen stof vindt, en de bergen tikken moeiteloos de 2000 meter aan. Samen met Exfiliana en Charches vormt Alcudia de Guadix de gemeente Valle de Zalabí. Het […]
IN HET NIEUWS UIT ANDALUSIË VIND JE ALTIJD IETS INTERESSANTS EN SPANNENDS OM TE LEZEN!

Museo Municipal de Pizarra in Málaga

Een museum vol karakter in het charmante Cortijo Casablanca, Pizarra, provincie Málaga. Hier wandel je tussen eeuwenoude vondsten, kunst van Gino Hollander en Andalusische tradities – allemaal op één sfeervolle plek in de Guadalhorce-vallei.
Museo Municipal de Pizarra – kunst, geschiedenis en Andalusisch karakter
Tussen de citrusboomgaarden van de Guadalhorce-vallei ligt het Museo Municipal de Pizarra, in het sfeervolle Cortijo Casablanca uit de 19e eeuw. Dit museum is klein maar verrassend veelzijdig: van archeologie tot kunst, van meubels tot middeleeuwse vondsten. Alles met een vleugje Andalusische charme.
Een cortijo vol verhalen
Het Cortijo Casablanca, ook wel Cortijo del Arte genoemd, ademt geschiedenis. Ooit een traditionele boerderij, nu een levendig cultureel centrum met een museum, hotel, restaurant en tuin vol sinaasappelbomen. De plek voelt als een tijdreis door eeuwen Andalusisch erfgoed, maar dan met een fris en modern tintje.
Sala Gino Hollander – kunst ontmoet archeologie
De zaal die de Amerikaanse kunstenaar Gino Hollander eert, is een mix van kunst, traditie en vondsten uit verre tijden. Denk aan een vuistbijl uit Tanzania, grafgiften uit de Bronstijd van Pizarra en Romeinse glasfragmenten die ooit zonlicht vingen in een villa. Er staan ook oude werktuigen en meubels die laten zien hoe het dagelijkse leven er vroeger uitzag.
Sala Agustín Clavijo – van schilderijen tot pronkkast
In de tweede zaal draait het om kunst en ambacht. Schilderijen van Hollander hangen hier tussen eeuwenoude meubelstukken: een kast uit Burgos, robuuste frailerostoelen en elegante Windsorbanken. De sfeer wordt compleet met een nagebouwde keuken en slaapkamer, vol voorwerpen van hout en esparto. Zelfs religieuze beelden en een eeuwenoud psalmenboek hebben hier hun plek.
Praktische info – handig om te weten
Het Museo Municipal de Pizarra is open van woensdag tot maandag, van 09:00 tot 14:00 en van 15:00 tot 18:00. Dinsdag is rustdag.
Toegang kost 3 euro voor volwassenen en 2 euro voor kinderen of groepen vanaf tien personen.
Adres: Cortijo Casablanca, Ctra. A-7054 km 22, Pizarra (Málaga)
Wat je ticket biedt
-
Toegang tot beide zalen: Gino Hollander en Agustín Clavijo
-
Vrij rondwandelen door de tuinen van het cortijo
-
Gratis parkeren
-
Hulp en informatie tijdens je bezoek
Een bezoek aan het Museo Municipal de Pizarra is geen doorsnee museumrondje, maar een frisse duik in kunst, geschiedenis en het echte Andalusische leven.
(c) foto en bron: www.turismointeriordemalaga.com
Misschien boeien deze berichten u ook?
Vanaf de Paseo de la Catedral in Guadix, provincie Granada, wandel je zo omhoog via de straat San Miguel. Een paar charmante zijstraatjes verder – Arco Mensafíes of Real de Santo Domingo – kom je uit bij het Mirador de la Magdalena. Dit uitkijkpunt ligt boven op de Cerro de la Magdalena, een heuvel vol oude Mozarabische grotwoningen.
In het geografische midden van Andalusië, precies tussen drie provincies (Córdoba, Sevilla en Málaga), ligt Puente Genil. Een plek waar de zon net wat zoeter schijnt en het licht zelf lijkt te schilderen. Dankzij de hogesnelheidstrein en de ligging op een uurtje rijden van de grote Andalusische steden is dit dorp makkelijk bereikbaar. Hier draait alles om gastvrijheid, traditie en een flinke scheut levenslust.

























