Inschrijven Nieuwsbrief
Spanje VIVAndalusia

Méér dan 2.000 pagina's informatie over Andalusië

IN HET NIEUWS UIT ANDALUSIË VIND JE ALTIJD IETS INTERESSANTS EN SPANNENDS OM TE LEZEN!

nieuws

Fuengirola's eerste toernooi voor vrouwenvoetbal: een viering van vrouwensport

Op 30 september 2023 zal Fuengirola voor het eerst het Toernooi voor Vrouwenvoetbal Fair organiseren, met teams zoals Juventud Fuengirola, Esteponense, El Palo en Las Lagunas. Deze spannende competitie begint om 18.00 uur op het Antonio Basilio-veld binnen het Santa Fe-stadion in Los Boliches. Het evenement maakt deel uit van het programma 'Fuengirola en Forma', gericht op het promoten van vrouwensport in de stad.

Julio Rodríguez, wethouder van Sport in Fuengirola, toonde zijn enthousiasme voor dit mijlpaalevenement en benadrukte het belang van het bevorderen van vrouwenvoetbal. Hij verklaarde: "Voor de eerste keer zijn we erin geslaagd het eerste Fair Toernooi te creëren, dat aanstaande zaterdag vanaf zes uur 's avonds zal plaatsvinden op het Antonio Basilio-veld in het Santa Fe-stadion in Los Boliches. Esteponense, Las Lagunas, El Palo en ons lokale team, Juventud de Fuengirola, zullen deelnemen. Het wordt een ware viering om deze sport te promoten en bekendheid te geven, zodat vrouwen van alle leeftijden zien dat we de pijplijn voor vrouwenvoetbal in Fuengirola willen versterken en het veel meer zichtbaar willen maken."

Rodríguez toonde ook zijn trots in het zien van de groeiende interesse in vrouwenvoetbal, met jonge meisjes die deelnemen aan trainingssessies. Hij erkende de positieve impact van het recente succes van het Spaanse nationale vrouwenvoetbalteam en verklaarde: "Er gebeurt iets. We willen het momentum benutten dat is gecreëerd door de magnifieke triomf van ons Spaanse nationale voetbalteam, dat een waarlijke prestatie heeft geleverd in het laatste wereldkampioenschap. Dit heeft een trend gecreëerd die we willen benutten en alle meisjes en vrouwen laten weten dat ze op gelijke voet kunnen voetballen. Hiervoor hebben we alle nodige openbare middelen toegewezen, zodat ze kunnen trainen en deelnemen aan toernooien zoals deze."

Naast het bevorderen van vrouwenvoetbal zal het toernooi ook dienen als eerbetoon aan Rafael Pino, de voorzitter van Club Juventud de Fuengirola, die een cruciale rol heeft gespeeld in het promoten van vrouwenvoetbal in de stad. Zijn toewijding aan educatie, waarden en werving van spelers is essentieel geweest voor de groei van vrouwenvoetbal in Fuengirola.

De inzet van Fuengirola voor vrouwensport, zoals gedemonstreerd door dit toernooi, weerspiegelt een bredere beweging om gelijke kansen en ondersteuning te bieden aan vrouwelijke atleten, van de basis tot professionele niveaus. Dit evenement belooft een viering te zijn van talent, teamwork en de empowerment van vrouwen in de wereld van de sport.
Meer Spanje nieuws, klik hier

Misschien boeien deze berichten u ook?
9 februari 2026
D.O. Manzanilla, versterkte witte wijn exclusief uit Sanlúcar de Barrameda (Cádiz)

Manzanilla is een droge, versterkte witte wijn die exclusief in Sanlúcar de Barrameda, provincie Cádiz, gemaakt wordt. Deze kustplaats aan de monding van de Guadalquivir heeft een uniek microklimaat dat voor een dikke gistlaag zorgt tijdens het rijpingsproces. Die gist, 'flor' genoemd, geeft Manzanilla z'n kenmerkende lichte, ziltige karakter met hints van amandel en kamille. De wijn komt uit de Palomino-druif en valt onder de sherrywijnen, maar mag alleen deze specifieke naam dragen als het product uit Sanlúcar komt.

Lees Meer
8 februari 2026
Sierra de Yeguas (Málaga): wandelen tussen wilde olijfbomen en zoutpannen

Sierra de Yeguas ligt in de provincie Málaga, net voorbij Antequera richting Sevilla. Dit witte dorp van zo'n 3.500 inwoners heeft iets bijzonders: handgemaakte zoutpannen, eeuwenoude wilde olijfbomen en wandelroutes die je door biologische tuinen en langs authentieke cortijos leiden.

Lees Meer
7 februari 2026
Zea-Salvatierra Palace in Málaga: barok paleis met een bewogen verleden

Het Zea-Salvatierra Palace staat aan de Calle Cister in Málaga. Dit imposante gebouw uit de late 17e en vroege 18e eeuw is een van de belangrijkste historische monumenten van de stad. De gevel trekt meteen je aandacht met zijn robuuste steenwerk en opvallende balkon.

Lees Meer
  • tickets-flamenco
  • tickets-alhambra
  • tickets mezquita catedral córdoba
  • tiquets-caminito
booking.comTuisunwebtransaviaSunny Carstransaviaparkoseat drink & more

Waar verblijven in Andalusië?

Wij kunnen u deze hotels, b&b's en villa's aanbevelen. Of bij onze partners vind je zeker een geschikte accomodatie. Klik op onderstaande banners.
Misschien boeien deze berichten u ook?
21 augustus 2025
Alcaudete (Jaén): waar historie en olijfolie hand in hand gaan

Zin in een mix van stoere kastelen, knusse straatjes en keukengeheimen met een flinke scheut olijfolie? Welkom in Alcaudete. Dit stadje ligt in het zuiden van de provincie Jaén, tussen glooiende heuvels en eindeloze olijfgaarden. Binnen een uur zit je in Granada of Córdoba. Ideaal voor een dagtrip. Maar reken er maar op dat je langer wilt blijven.

Lees Meer
11 maart 2023
OP ZOEK OM EEN HUIS TE KOPEN IN SPANJE? HET IS GOEDKOPER IN ANDALUSIË DANKZIJ NIEUWE BELASTINGVERLAGINGEN.

Wie op zoek is naar een huis in Spanje, heeft misschien baat bij de nieuwe belastingverlaging in Andalusië. Deze belastingverlaging kan namelijk resulteren in lagere aankoopprijzen voor huizen. De regionale regering van Andalusië heeft namelijk de belasting op de aankoop van vastgoed verlaagd van 8% naar 7%. Dit geldt voor aankopen die plaatsvinden tussen 28 februari 2022 en 31 december 2023.

Lees Meer
23 november 2025
Palacio del Mayorazgo in Arcos de la Frontera

Een vleugje adel, een snufje kunst en een flinke portie geschiedenis: dat is het Mayorazgo Palace in Arcos de la Frontera, provincie Cádiz. Dit zeventiende-eeuwse paleis trekt meteen de aandacht met zijn indrukwekkende gevel in Herrerastijl. Twee verdiepingen vol Toscaanse zuilen, pilasters en een driehoekig fronton met het familiewapen van Núñez de Prado. En daarboven? Een charmant balkon met Mudejarbogen dat alles afmaakt.

Lees Meer

VIVA Spanje - Vakantie, Reizen en Genieten
in Andalusië en de rest van Spanje

Vind je deze site leuk?
Inschrijven Nieuwsbrief
Info Casa VIVAndalusia
Vragen of Tips
Hier adverteren
Disclaimer
Spanje VIVAndalusia
Copyright © 2026 logiKa
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram