Inschrijven Nieuwsbrief
Spanje VIVAndalusia

Méér dan 2.000 pagina's informatie over Andalusië

Spaanse weetjes en nieuws uit Andalusië

header-news

Fuengirola's eerste toernooi voor vrouwenvoetbal: een viering van vrouwensport

Op 30 september 2023 zal Fuengirola voor het eerst het Toernooi voor Vrouwenvoetbal Fair organiseren, met teams zoals Juventud Fuengirola, Esteponense, El Palo en Las Lagunas. Deze spannende competitie begint om 18.00 uur op het Antonio Basilio-veld binnen het Santa Fe-stadion in Los Boliches. Het evenement maakt deel uit van het programma 'Fuengirola en Forma', gericht op het promoten van vrouwensport in de stad.

Julio Rodríguez, wethouder van Sport in Fuengirola, toonde zijn enthousiasme voor dit mijlpaalevenement en benadrukte het belang van het bevorderen van vrouwenvoetbal. Hij verklaarde: "Voor de eerste keer zijn we erin geslaagd het eerste Fair Toernooi te creëren, dat aanstaande zaterdag vanaf zes uur 's avonds zal plaatsvinden op het Antonio Basilio-veld in het Santa Fe-stadion in Los Boliches. Esteponense, Las Lagunas, El Palo en ons lokale team, Juventud de Fuengirola, zullen deelnemen. Het wordt een ware viering om deze sport te promoten en bekendheid te geven, zodat vrouwen van alle leeftijden zien dat we de pijplijn voor vrouwenvoetbal in Fuengirola willen versterken en het veel meer zichtbaar willen maken."

Rodríguez toonde ook zijn trots in het zien van de groeiende interesse in vrouwenvoetbal, met jonge meisjes die deelnemen aan trainingssessies. Hij erkende de positieve impact van het recente succes van het Spaanse nationale vrouwenvoetbalteam en verklaarde: "Er gebeurt iets. We willen het momentum benutten dat is gecreëerd door de magnifieke triomf van ons Spaanse nationale voetbalteam, dat een waarlijke prestatie heeft geleverd in het laatste wereldkampioenschap. Dit heeft een trend gecreëerd die we willen benutten en alle meisjes en vrouwen laten weten dat ze op gelijke voet kunnen voetballen. Hiervoor hebben we alle nodige openbare middelen toegewezen, zodat ze kunnen trainen en deelnemen aan toernooien zoals deze."

Naast het bevorderen van vrouwenvoetbal zal het toernooi ook dienen als eerbetoon aan Rafael Pino, de voorzitter van Club Juventud de Fuengirola, die een cruciale rol heeft gespeeld in het promoten van vrouwenvoetbal in de stad. Zijn toewijding aan educatie, waarden en werving van spelers is essentieel geweest voor de groei van vrouwenvoetbal in Fuengirola.

De inzet van Fuengirola voor vrouwensport, zoals gedemonstreerd door dit toernooi, weerspiegelt een bredere beweging om gelijke kansen en ondersteuning te bieden aan vrouwelijke atleten, van de basis tot professionele niveaus. Dit evenement belooft een viering te zijn van talent, teamwork en de empowerment van vrouwen in de wereld van de sport.
Meer Spanje nieuws, klik hier


___
© VIVAndalusia sep 2023
Misschien boeien deze berichten u ook?
6 september 2026
20 jaar Oktoberfest Algarrobo Costa (Málaga)

Málaga wordt dit najaar even Duits. Van 9 tot 11 oktober 2026 viert Oktoberfest Algarrobo Costa zijn twintigste editie. Locatie: het Centro Internacional Plaza in Algarrobo Costa. Drie dagen lang klinkt er Beierse muziek, vloeit het bier rijkelijk en ruikt het naar braadworst.

Lees Meer
5 september 2026
Chiclana de la Frontera (Cádiz): acht kilometer kust tussen twee grenzen

Chiclana de la Frontera in Cádiz ligt in het zuiden van het zuiden en heeft acht kilometer strand. Zet je voeten in het fijne zand en luister naar de golven. De Atlantische Oceaan kleurt hier dieper blauw dan waar ook. Familie, vrienden en onbezorgde dagen horen erbij. Dit stuk kust bewaart oude verhalen over tonijntrek en blijft het hele jaar door goed voor rust en plezier.

Lees Meer
4 september 2026
Museo Naval San Fernando duikt in eeuwen zeevaart

Twee verdiepingen vol Spaanse marinegeschiedenis. Dat is het Museo Naval in San Fernando, Cádiz, in een notendop... nee, dat woord mag niet. Gewoon: dit museum pakt groots uit.

Lees Meer
  • tickets-flamenco
  • tickets-alhambra
  • tickets mezquita catedral córdoba
  • tiquets-caminito
booking.comTuitransaviaSixt Rent A Cartransaviaparkoseat drink & more

Waar verblijven in Andalusië?

Wij kunnen u deze hotels, b&b's en villa's aanbevelen. Of bij onze partners vind je zeker een geschikte accomodatie. Klik op onderstaande banners.
Misschien boeien deze berichten u ook?
17 december 2024
Picasso’s Legacy at Museo Picasso Málaga

Pablo Picasso’s connection to Málaga runs deep, and the Museo Picasso Málaga stands as a testament to his wish to have his work displayed in the city where he was born. Housed in the stunning Buenavista Palace, this museum offers visitors an opportunity to explore over 200 pieces of Picasso’s work across a range of styles, techniques, and mediums. The building itself, an example of Andalusian Renaissance architecture, adds to the experience.

Lees Meer
20 juli 2026
De Casa de los Cárdenas y Valdivia in Andújar (Jaén)

In de Calle Maestra van Andújar staat een van de meest intrigerende renaissancetorens van de provincie Jaén. De Casa de los Cárdenas y Valdivia, ook wel Casa de la Torre genoemd, werd vermoedelijk gebouwd in de eerste helft van de zestiende eeuw, in opdracht van don Cristóbal de Cárdenas en doña Teresa Valdivia.

Lees Meer
11 februari 2024
Torrijas - Een Traditioneel Spaans Dessert voor de Semana Santa

Torrijas, het kenmerkende dessert tijdens de Semana Santa, prijkt op de tafels van vele Spaanse families. Deze lekkernij, die lijkt op wentelteefjes, is een onmisbaar element van de traditionele gastronomie. Ondanks enkele variaties, zoals het gebruik van wijn in plaats van melk, blijven velen trouw aan de klassieke bereiding.

Lees Meer

VIVA Spanje - Vakantie, Reizen en Genieten
in Andalusië en de rest van Spanje

Vind je deze site leuk?
Inschrijven Nieuwsbrief
Info Casa VIVAndalusia
Vragen of Tips
Hier adverteren
Disclaimer
Spanje VIVAndalusia
Copyright © 2026 logiKa
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram