Rincón de la Victoria: waar relaxen en beleven hand in hand gaan
Rincón de la Victoria klinkt als een plek waar je oma misschien ooit is geweest, maar vergis je niet: deze kustplaats aan de Costa del Sol is allesbehalve saai. Hier wissel je luie stranddagen moeiteloos af met tapasproeverijen, wandelingen langs de boulevard of een spontane speurtocht naar grotten.
Of je nu met het gezin reist, met z’n tweeën, of gewoon op zoek bent naar een zonnig toevluchtsoord zonder massatoerisme: in Rincón zit je goed.
Stranden in Rincón de la Victoria: slippers aan en gaan
Zand tussen je tenen, de geur van zonnebrandcrème en het geluid van een sissende paella-pan op de achtergrond. Welkom op de stranden van Rincón de la Victoria.
Playa de Rincón de la Victoria
Dé klassieker. Dit is het grootste strand van de stad en loopt langs de boulevard vol chiringuitos (dat zijn strandtenten, maar dan Spaans en lekkerder). Je vindt hier alles wat je nodig hebt: ligbedden, douches, toiletten en een flinke dosis gezelligheid. Ideaal als je strand graag combineert met mensen kijken en een koude tinto de verano.
Playa de Torre de Benagalbón
Iets rustiger, iets minder commercieel, maar minstens zo fijn. Playa de Torre de Benagalbón is perfect als je je boek eindelijk eens wil uitlezen zonder afgeleid te worden door beachvolleybaltoernooien. Verwacht hier geen poespas, maar wel een natuurlijke omgeving en veel locals die weten waar je moet zijn.
Playa de Los Rubios
Voor wie ‘rustig’ pas echt serieus neemt. Dit strand ligt wat verder van het centrum en is omringd door kliffen. Daardoor heb je hier vaak net wat meer privacy én een Instagram-waardig uitzicht. Neem een koelbox mee, want voorzieningen zijn hier minimaal. Maar hé, dat hoort een beetje bij de charme.
Playa de La Cala del Moral
Reis je met kinderen? Dan is dit jouw strand. Brede stroken zand, ondiep water en volop faciliteiten maken dit een gezinsfavoriet. En als de kids uitgespeeld zijn, trakteer je jezelf op een bord gefrituurde vis in een van de restaurants langs de boulevard. Win-win.
Wat je verder kunt doen in Rincón de la Victoria
Ook als je geen strandligger bent, valt er genoeg te beleven. De lokale markten zijn ideaal voor verse producten (of souvenirs die je op het vliegveld drie keer zo duur ziet). En ja, de grotten van Nerja liggen vlakbij – met indrukwekkende druipstenen en een akoestiek waar je u tegen zegt.
Tip: huur een fiets en trap de kustlijn af. Zo zie je meer én kun je zonder schuldgevoel extra tapas bestellen.
Waarom Rincón de la Victoria wél op je lijstje moet staan
Het is overzichtelijk, zonnig, en biedt de perfecte mix van relaxed en levendig. Geen overvolle stranden, geen stress, gewoon vakantie zoals vakantie bedoeld is. Of je nu komt voor de zon, de sfeer of de sardientjes op een stokje: Rincón de la Victoria stelt niet teleur.
De Costa del Sol, ook wel de "Kust van de Zon" genoemd, is een populaire vakantiebestemming aan de zuidkust van Spanje. Enkele van de bekendste en mooiste stranden:
Estepona, Marbella, Málaga, Benalmádena, Rincón de la Victoria, Torre del Mar, Nerja, Torremolinos en Mijas | turismo Costa del Sol