Lezen en dromen in Andalucia

Boeken voor iedereen

Lang zullen we lezen,
boeken over Spanje

Een selectie leesplezier

Graag willen we jullie uitnodigen om te genieten van verhalen en boeken over Spanje, in het bijzonder over het prachtige Andalusië. Deze regio staat bekend om haar rijke geschiedenis, adembenemende landschappen en bruisende cultuur.

Of je nu geïnteresseerd bent in reisverhalen, romans of non-fictie boeken over geschiedenis, kunst en cultuur, er is voor ieder wat wils. Laat je meevoeren naar de smalle straatjes van Sevilla, de witte dorpen van de Sierra Nevada en de uitgestrekte stranden van de Costa del Sol.

Ontdek de kleurrijke geschiedenis van Andalusië, met invloeden van de Moren, de Romeinen en de Visigoten. Leer meer over de flamenco muziek en dans, de beroemde sherry wijnen en de overheerlijke tapas.

Hieronder onze selectie, maak het jezelf gemakkelijk en duik in de fascinerende wereld van Andalusië.

Veel leesplezier!

Een jaar in Andalusië Alain Grootaers & Jakobien

Een jaar in Andalusië

Alain Grootaers & Jakobien Huisman
Een jaar in Andalusië
Tussen tapas en vino tinto

Een jaar in Andalusië is het geestige en hartverwarmende relaas van Jakobien Huisman en Alain Grootaers over hoe ze - met hun elfjarige dochter Julia en hun poes Shukran - hun lang gekoesterde droom waarmaakten en hun huis in Antwerpen inruilden voor een boerderijtje aan de rand van een van de oude witte dorpjes in Andalusië.
We maken kennis met Antonio, de filosofische geitenherder, met Pépé, hun buurman die ongevraagd zijn muilezel in hun tuin stalt, met Diego, de vriendelijke groenteman die liever groenten weggeeft dan hij ze verkoopt, en met talloze andere kleurrijke figuren en gebruiken van Andalusië.
Een jaar in Andalusië laat u mee proeven van het heerlijke landelijke Spaanse leven, waar de tijd traag tikt en de zon het lome ritme van de dag bepaalt.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: *****

Dagen op Finca don Carmelo Jakobien Huisman

Dagen op Finca don Carmelo

het échte leven in landelijk Andalusië
Jakobien Huisman

Emigreren, integreren en boerin worden tegelijk, dat gaat niet zonder slag of stoot in dit vervolg op Een jaar in Andalusië, het relaas van Jakobien Huisman en Alain Grootaers over hoe ze - met hun toen 11-jarige dochter Julia en hun poes Shukran - hun lang gekoesterde droom waarmaakten en hun huis in Antwerpen inruilden voor een kleine cortijo aan de rand van één van de Moorse witte dorpjes in Andalusië. Ze vinden een geschikte plek groot genoeg voor hun collectie dieren. Een oud, tot ruïne vervallen boerderijtje met wat vruchtbare grond dat ze Finca Don Carmelo noemen, naar de voormalige eigenaar, een illustere, aristocratische dierenarts. Hier beginnen ze een heel nieuw leven, als boer. In Dagen op Finca Don Carmelo proef je het échte landelijke Spaanse leven, in een dorpje waar duizendjarige olijfbomen het ritme van de dag bepalen.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: ****


Spaanse sporen Merijn de Waal

Spaanse sporen

een journalistieke zoektocht naar het hart van Spanje
Merijn de Waal

Spanje, een continent in het klein

De Spanjaarden hebben nog altijd een sterke hang naar hun pueblo (dorp). Zelfs een Madrileen van de tweede of derde generatie ziet zich niet in de eerste plaats als Madrileen. Vraag hem waar hij vandaan komt en hij zal antwoorden dat dit Extremadura, Valencia, Galicië of een andere uithoek van het land is. Dat is zijn tierra, het land van zijn familie. Het dorp blijft een ijkpunt. De Heilige Week rond Pasen en de Kerstperiode worden vaak in de pueblo doorgebracht. Net als de lange Spaanse zomervakantie. Echtparen gaan eerst twee weken naar het dorp van zijn ouders, daarna nog twee naar dat van haar. Er blijft dan weinig tijd over om de rest van je land te leren kennen.
Merijn de Waal was ruim vijf jaar correspondent in Spanje voor NRC Handelsblad. Hij leerde Spanje grondig kennen. Voor zijn vele reportages trok hij met groot plezier kriskras door het land, van pueblo naar pueblo.
Spaanse sporen laat het echte Spanje zien, een continent in het klein, met grote verschillen tussen de regio’s in economie, taal, cultuur, het eten en het klimaat. Een leerzame en soms betoverende reis, een hongerig makende en nieuwsgierigheid wekkende trip.

Merijn de Waal werd ruim vijf jaar geleden als correspondent door NRC Handelsblad uitgezonden naar Spanje. Normaliter is een dergelijke erebaan aan de zeer ervaren en dus oudere journalist voorbehouden, maar Merijn vertrok als twintiger met zijn vrouw en hun tien weken oude zoontje. Na vijf jaar correspondentschap is hij terug in Nederland, als eindredacteur bij NRC Handelsblad.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: ***


De tribune van de armen Mariët Meester

De tribune van de armen

over leven en vrijheid in Andalusië
Mariët Meester

Terwijl ze met een ezeltje van Sevilla naar Granada trok deed Mariët Meester een raadselachtige ontdekking: tijdens een van de paasprocessies in de Semana Santa wordt elk jaar een gedetineerde vrijgelaten uit de gevangenis van de provincie Málaga. Om de achtergrond van deze traditie te ontrafelen vestigt ze zich in Málaga-stad, waar ze vanaf de Plaza de los Cristos, midden tussen de gitanos, het leven in Andalusië schetst.
De tribune van de armen gaat over een eeuwenoud en uniek gebruik, over het zoeken naar troost in de roes van de nacht, maar vooral over het verlangen naar menselijkheid.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: ***


España is anders Guirillermo LX.

España is anders

Guirillermo Lx.
Een grappige, anekdotische introductie van Spanje,
de Spanjaarden en het Spaans

“Wat is een tarzannetje? Wat heeft Soft Ketchup met de Nederlandse taal te maken? Wat is de onvoltooid volledig overbodige tijd? Wat zijn voetgangersvliegvelden? Wat bedoelen Spanjaarden als ze zeggen dat ze van de bedorven melk zijn? En wat is de licht-lelijkheid theorie?
Je komt er in dit boek achter dat je in Spanje gecontracteerd kan worden als koelkast, dat dubbelparkeren een oplossing en geen probleem is en dat het Spaanse openbaar vervoer en de infrastructuur beter zijn dan in Nederland. Tevens zul je zien welk beeld de Spanjaarden van ons, Noord-Europeanen, hebben.
In dit boek wordt op een grappige en anekdotische manier beschreven wat je nog niet wist van Spanje, de Spanjaarden en het Spaans. Een aanrader dus voor iedereen die met Spanje in aanraking komt: de expat, de emigrant of pensionado, de Erasmus-student of de regelmatige vakantieganger. Je zult antwoorden krijgen op al je vragen, vooral de nog niet gestelde.”

verkrijgbaar bij www.reis-boek.nl
onze beoordeling: ****

Spanje als besluit en andere verhalen Michiel van der Put

Spanje als besluit

en andere verhalen
Michiel van der Put

Spanje als besluit is een bundel korte verhalen met observaties en impressies van de auteur gedurende zijn verblijf aan de Spaanse zuidkust. Uiteenlopende onderwerpen als de wurgende bureaucratie, oude mannetjes in het park, meppende leraren en een opgewonden Spaanse koning passeren de revue. Op toegankelijke wijze word je als lezer meegenomen in de dagelijkse beslommeringen van een gezin, dat tracht voet aan de grond te krijgen in Zuid Spanje. En passant worden de verschillen en overeenkomsten tussen de Nederlandse en Zuid Spaanse cultuur luchtig uitgediept.

De schrijfstijl is humoristisch, ironisch en soms filosofisch. Verrassend is het verhaal van de verovering van het Alhambra, met een eigen interpretatie van de belangrijkste historische gebeurtenis van de stad Granada in 1492. Na ruim twee jaar besluit de auteur met zijn gezin terug te keren naar zijn vaderland.

Michiel van der Put (1962) heeft zich naast een juridische loopbaan ontwikkeld tot trainer op het gebied van persoonlijke effectiviteit en organiseert trainingsreizen naar Zuid Spanje. Sinds 2008 is hij fulltime als trainer in Nederland en Spanje werkzaam.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: ****


Toekomst en tapas Ariane van Wijk

Toekomst en tapas

een eigen restaurant aan de zonnige costa
Ariane van Wijk

Robert en Ariane zijn net dertig als zij hun internetbedrijf verkopen. De vraag is dan: Stoppen we dit geld in een mooi huis ergens in de Randstad en blijft verder alles bij hetzelfde? Kantoorbanen, deadlines, files, donkere winters en zomerse goed-weer-stress, of.....?
Tegen alle verwachtingen in emigreren ze naar het Zuid-Spaanse Andalusië en ze settelen zich in Nerja ten oosten van Málaga. In dit pittoreske badplaatsje vinden ze vlak bij zee een veelbelovend pand dat ze ombouwen tot hun restaurant Bagels & Salads.
Zoals de meeste guiris (buitenlanders) heeft het stel echter zijn strubbelingen met de taal, bureaucratie, een natuurramp, personeel en met het opbouwen van een nieuw sociaal leven. Daarnaast bevindt de Spaanse economie zich in zwaar weer. Toch vinden ze met vallen en opstaan hun weg en raken ze steeds meer geïntegreerd in het Spaanse leven.
Ze krijgen een dochter - Donna - en de jonge familie verhuist naar het platteland tussen de avocadobomen. Idyllisch, want hun buurman is schapenherder en de weg naar huis leidt door een heus riviertje. Ten opzichte van hun keurig uitgestippelde leven in Nederland is werkelijk alles veranderd! Lees hoe een zonnig Mediterraans avontuur dagelijkse realiteit wordt.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: *****


Spanje, een liefde Barbara van Wijk-Douwens

Spanje, een liefde 

Verhalen over reizen en overwinteren in Spanje
Barbara van Wijk-Douwens

Spanje, een liefde speelt zich grotendeels af in het provinciestadje Fortuna in Spanje bij Murcia. Dit boek neemt de lezer mee naar het hedendaagse Spanje en geeft een inkijkje in het overwinteren in zonnig Spanje, waarbij korte reisjes door Spanje en Portugal beschreven worden. De typische gewoontes en Spaanse gebruiken, de feesten, de cultuur, kortom het normale Spaanse leven komt uitgebreid aan bod en wordt op luchtige, meeslepende wijze beschreven.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: **

Typisch Spanje Frieda Kleinjan

Typisch Spanje

Rondgang door een eigenzinnig land
Frieda Kleinjan

TYPISCH SPANJE is een bundel met fascinerende verhalen over uiteenlopende onderwerpen: architectuur, beeldende kunst, literatuur, muziek, tradities, natuur, steden, sport, film... Al die verschillende cultuuruitingen vormen de identiteit van Spanje, leggen de ziel ervan bloot, tonen het land in al haar schakeringen. Elk verhaal wordt verteld vanuit een verrassende invalshoek. Zo is Federico García Lorca meer levend dan ooit; zit er onder Granada een geheim verborgen; is het slaperige dorpje Marinaleda wereldwijd bekend; heeft het Spaanse volkslied nog steeds geen tekst; bezit Borja het grootste kunstwerk van de 21e eeuw; is de Spaanse mode weer hot; zijn de raadsels rond Las Meninas van Velázquez nog steeds niet opgelost. Voor elke Spanjeliefhebber valt er iets nieuws te ontdekken.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: **


In Spanje schijnt altijd de zon Brenda van Es

In Spanje schijnt altijd de zon

ons vertrek naar Andalusië
Brenda van Es

Wil je een boek lezen over carrières en sleur? Lees dit boek niet! Want in dit boek gaat het leven op z’n kop.
Albert en Brenda rijden met hun volgepropte Volkswagen mét dakkoffer naar Andalusië. Ze verruilen regen voor zon, schoenen voor slippers. Stiptheid voor mañana mañana. Smoezelige kantoren voor frisse buitenlucht. Zekerheid voor flow. Alles mag anders!
--
Ze strijken neer in Granada, aan de flanken van de Sierra Nevada. Hij droomt van ellenlange wielertochten met klanten door het ruige gebergte. Zij is ervan overtuigd dat Spanje dé plek is om levensverhalen van mensen te schrijven. Maar als klanten uitblijven, is het nog maar de vraag of het najagen van hun dromen ze nog zo gelukkig maakt. Het vuur dooft en ze twijfelen aan alles. Kunnen ze dit eigenlijk wel?
---
Een boek over euforie, trekken, loslaten, tergende eenzaamheid, cultuurverschillen, verrukkelijke pieken en onpeilbare dalen - en alles daartussen.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: ***


In het spoor van de Moor Hanny Alders

In het spoor van de Moor

Hanny Alders

Na haar twee succesvolle historische reisboeken In het spoor van de Katharen en In het spoor van de troubadour gaat Hanny Alders opnieuw op reis naar het verleden. In dit reisboek neemt ze de lezer mee naar het Moorse Spanje, waar de Arabieren een rijk stichtten dat bijna achthonderd jaar heeft bestaan. Tolerantie en openheid vormden de vruchtbare bodem voor een ongekende welvaart en de bloei van kunsten en wetenschappen. Al-Andalus, zoals het Moorse rijk heette, overschaduwde in de tiende eeuw alle andere culturele centra van Europa en zelfs die van Bagdad en Byzantium. Waarom was in al-Andalus mogelijk wat in onze 21ste eeuw kennelijk niet wil lukken? Hoe slaagden moslims, joden en christenen erin gezamenlijk een cultuur te scheppen die zijn weerga niet kende en waarvan wij nog steeds de vruchten plukken? Waren de verschillende bevolkingsgroepen werkelijk geïntegreerd in de Moorse samenleving en waarom liep het uiteindelijk toch mis?
In de voetsporen van prominente figuren, een verbannen prins, een rebel, een geleerde en een afgezette koning en van de moriscos en mudejares, die de gesel van de katholieke koningen en de Inquisitie trotseerden, wordt de lezer niet alleen langs bekende plaatsen gevoerd zoals Córdoba, Sevilla en Granada, maar ook langs veel minder bekende oorden die een schat aan herinneringen bewaren aan het legendarische Moorse rijk.
Hanny Alders werd in 1946 in Rotterdam geboren. In 1987 debuteerde ze met de historische roman Non nobis, over de ondergang van de Tempelridders, die met het Gouden Ezelsoor werd bekroond voor het best verkochte literaire debuut. Geloofsvervolgingen en conflicten tussen andersdenkenden vormen het thema van haar gehele oeuvre.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling: *****

Groeten uit Spanje Sven Tuyten

Groeten uit Spanje

Sven Tuytens

Spuwen Spanjaarden echt tot 210 woorden per minuut uit en wat betekent dat voor buitenlanders die zich in een discussie willen mengen? Waarom gebeurt alles in Spanje in bars? Klopt het dat er verenigingen bestaan die vrouwen met bussen naar uitstervende dorpen brengen om het platteland te herbevolken? Waarom verbood Catalonië stierengevechten terwijl stieren aan touwen door de straten jagen daar geen punt is? Hoe is het mogelijk dat Benidorm van een dorp van visvangst en koeienstront transformeerde in het Manhattan van de Costa Blanca? Waarom zijn Spaanse rechters zo patriarchaal? Wat is de erfenis van Franco?

In 2010 verhuisde VRT-correspondent Sven Tuytens van Brussel naar Madrid. Aan de hand van zijn ervaringen probeert hij een stukje van Spanjes ziel bloot te leggen. Over Spanjaarden die hem positief verrasten, diep ontgoochelden, heel hard deden lachen of met wie hij samen weende. Een verhaal met veel humor. En lijnen naar België want dit is een boek voor de mensen ‘thuis’, al is die term voor hem na al die tijd iets vaags geworden.

Met een nawoord van Vincent Scheltiens.

verkrijgbaar bij www.epo.be
onze beoordeling: ****



Andalusisch Logboek Stefan Brijs

Andalusisch logboek

Stefan Brijs

Met het nieuwsgierige oog dat zijn hele œuvre kenmerkt, kijkt Stefan Brijs in “Andalusisch logboek” voor het eerst naar de rijkdommen van zijn nieuwe thuishaven Andalusië. Brijs verhuisde in het voorjaar van 2014 naar Loma León, een gehucht in de bergen ten oosten van Málaga. In 2016 hield hij een logboek bij, een bonte verzameling van aantekeningen en impressies, belevenissen en verhalen over de natuur, de cultuur, de geschiedenis en de mensen in het zuiden van Spanje. Vanuit zijn dorp reisde hij buiten de gebaande paden vier seizoenen lang van oost naar west en van noord naar zuid. Hij vond vergeten beroemdheden, verborgen meesterwerken en zeldzame natuurgebieden. Voorts beschrijft hij in zijn eigen onnavolgbare stijl het leven van alledag en schetst zo een beeld van een samenleving die worstelt met zijn verleden maar tegelijk vasthoudt aan tradities.

verkrijgbaar bij www.standaardboekhandel.be
onze beoordeling:


Tussen agaves en citroenen Ingrid Verhulst

Tussen agaves en citroenen

Ingrid Verhulst

Hoe is het om een huis in het buitenland te hebben?

Onder de zon.

Op het platteland van Spanje.

Zonder water en elektriciteit.

En je, na jaren vakanties doorgebracht te hebben in het vakantiehuis denkt: zou ik hier definitief kunnen wonen?

Om die vraag te beantwoorden wil je de streek eens wat nader bekijken.

En je gaat alleen op reis door Andalusië.

Terugkijkend op de belevenissen en verwonderingen rond het huis in de campo van Andalusië neemt Ingrid je mee op een rondje door Andalusië. Langs bezienswaardigheden, wegen, campings, ontmoetingen, de uitdagingen van het alleen reizen en anecdotes uit de geschiedenis.

verkrijgbaar bij ingridvermulst.com/tussen-agaves-en-citroenen
onze beoordeling: ****
Omwegen van Spanje Gerard Hulshof

Omwegen van Spanje

Gerard Hulshof

Omwegen van Spanje is het verhaal van 50 jaar reizen door een fascinerend land. In een afwisseling van tekst en beeld worden kleine verhalen verteld die samen de grote geschiedenis van Spanje vormen. Vooral de overheersing van ruim 700 jaar door de moren leidde tot unieke steden, gebouwen, feesten, muziek en keuken. Samen met de lange kusten, de uitgebreide hoogvlakte, de bergen met schitterende vergezichten en het heerlijke klimaat is dat het Spanje dat je permanent doet verlangen naar het zuiden. Spanje is een land waarin je mag verdwalen, een land dat je pas overkomt als je niet recht op je doel afgaat. DE REIZIGER / AUTEUR Gerard Hulshof (1938, Lichtenvoorde) studeerde in Wageningen. In 1963 trad hij in dienst bij de KRO, waar hij achtereenvolgens werkte als programmamaker, afdelingschef, hoofd radio en tv en netmanager. Na zijn pensioen in 1998 was hij gedurende een aantal jaren adviseur van de Rijksuniversiteit Groningen, belast met de opzet, organisatie en begeleiding van de postdoctorale studie rtv-journalistiek. Tot 2002 was hij voorzitter van de Stichting Grachtenfestival Amsterdam en secretaris van de Stichting Cinekid. Van 2002 - 2008 was hij Kroonlid van de Raad voor Cultuur.

verkrijgbaar bij De Slegte
onze beoordeling: ****

Ook gefascineerd door Andalusië? Verneem er meer over via onze social media kanalen.

Spaanse Culturele steden in Andalusië, pittoreske witte bergdorpjes en bezienswaardigheden

Alcaucín , Algarrobo, Algodonales, Alhama de Granada, Almodóvar del Río, Almonaster la RealÁlora, Antequera, Archidona, Arcos de la Frontera, Baeza, Benahavis, Benalmadena, BenaocazCabo de GataCádiz, Canillas de Aceituna, CarbonerasCarmona, Casabermeja, Casares, Cazalla de la SierraCazorla, Cerro de HierroColmenar, Comares, Compéta, Córdoba, Cortegana, CútarEl Bosque, El Gastor, El Rocio, Frigiliana, Gaucin, Genalguacil, Gibraltar, Granada, Grazalema, HuelvaIstan, Iznájar, Jaén, Jerez de la Frontera, Juzcar, La Calahorra, La Iruela, Los Romanes, Lucainena de las Torres, Malaga, Marbella, Maro, Medina-Sidonia, Mijas, Minas de Riotinto, Motril, Nerja, Ojen, Olvera, Osuna, Pampaneira, Periana, Riogordo, RodalquilarRonda, Salobreña,  Sanlucar de BarramedaSan Nicolás del PuertoSetenil de las Bodegas, Sevilla, Torrox, Ubeda, Ubrique, Vejer de la Frontera, Vélez-Málaga, Villaluenga del Rosario,  Viñuela, Zahara de la Sierra, Zuheros, Axarquia, Costa del SolTorre del Mar, Torrox Costa, Rincon de la Victoria, Playa Burriana

Alcazaba de Malaga, Alcazar de los Reyes Cristianos, Alhambra Granada, Caminito del Rey, Castillo de la CalahorraCastillo de Gibralfaro, Cueva de NerjaFuente De Los 100 Caños, La Maroma, Kathedraal van Sevilla en Giralda, Mezquita de CordobaMuseo Automovilístico Málaga, Museo Picasso Málaga, Oasys Mini HollywoodPaleis Dar al HorraReal Alcázar de Sevilla, Romeins Theater Malaga

Vakantie onder de Spaanse zon in het beste klimaat van Europa.

ADRES

Urbanización
Pueblo Ana Maria fase 2, 40,
29713 Viñuela, Málaga, Spanje
GPS: 36.8687951058, -4.18167829339

tel:+32479444285